Hippo-suunnistustapahtumat käynnistyvät
- 21.4.
- 1 min käytetty lukemiseen
Lasten Hippo-suunnistustapahtumat käynnistyvät tiistaina 28.4. maksuttomalla Perheseikkailulla ja jatkuvat suunnistuskoululla tiistaisin toukokuun ajan.
Lisätietoa suunnistuskoulutus-sivulla. Tervetuloa!






Tämä blogiteksti muutti todellakin näkemystäni hippo-suunnistustapahtumien käynnistymisestä, ja täytyy sanoa, että tämä oli todella valaisevaa luettavaa. Olen aina ajatellut, että ne vain alkavat jostain, mutta nyt ymmärrän paremmin prosessia taustalla. Hieno homma, että sain tästä asiasta jotain uutta opittua! Erityisesti pidin siitä, miten käsittelit itse aihetta; se oli selkeää ja informatiivista. Oli todella mielenkiintoista lukea yksityiskohdista ja siitä, miten asiat etenevät. Teksti herättää kyllä paljon uusia ajatuksia tästä aiheesta, ja mietin jo itsekin, miten kaikki käytännössä toimii. Onko muuten mahdollisesti sellaisia puolia tai haittapuolia, joita ei tässä tekstissä tullut esiin? Olisi kiinnostavaa tietää myös ne. Kaiken kaikkiaan erittäin antoisa artikkeli, kiitos!
Hei, todella mielenkiintoinen pohdinta hippo-suunnistustapahtumien käynnistymisestä! Olen täysin samaa mieltä kanssasi siitä, miten nämä tapahtumat ovat kehittyneet ja miten ne voisivat jatkossa edetä. Aluksi ajattelin itsekin, että hippo-suunnistuksen startti olisi jotain aivan muuta, mutta olen alkanut nähdä asian ihan uudessa valossa artikkelisi luettuani. Erityisesti mietin, millaisia uusia innovaatioita tai lähestymistapoja voisimme nähdä tulevaisuudessa, jotta tapahtumat pysyisivät entistäkin houkuttelevampina. Onko hippo-suunnistuksen ympärille rakentumassa vahva yhteisöllisyys, joka tukisi sen kasvua? Koen, että juuri tämä yhteisön merkitys on jotain todella arvokasta, ja olisi hienoa nähdä sen vahvistuvan entisestään. Kiitos paljon tästä syvällisestä ja hyvin tutkitusta aiheesta, tämä on todella säilyttämisen arvoinen näkökulma. Pidän ehdottomasti silmällä, miten hippo-suunnistuksen tarina jatkuu tästä eteenpäin.