top of page

Venlat hyvälle sijoitukselle Jukolan viestissä

Alatornion Pirkkojen naisten ykkösjoukkue suunnisti Kauhavan Lakia-Jukolassa tasaisen varmasti. Sijoitus 203 on Venlojen viestissä yksi seuran parhaista. Joukkueessa suunnistivat Anni Taulavuori, Mette Palokangas, Sanni Keisu ja Oili Holopainen.


Pirkkojen Jukola-joukkue oli seitsenosuuksisessa yöviestissä mainiosti 463. Kakkosjoukkueet pääsivät myös hienosti läpi, Venloissa sijalle 731 ja Jukolassa sijalle 1069. Mukana oli myös hyvin oman osuutensa suunnistaneita jukolaensikertalaisia.

Ensi vuonna suuntaamme Jukolan viestin merkeissä Mikkeliin.Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki

Lähde mukaan Maakuntaviestisuunnistuksiin

Lapin Maakuntaviesti suunnistetaan Ylläksellä su 11.8.2024. Kokoamme sinne Tornion kuntajoukkueet. Samalla suunnistettavaan lasten Miniviestiin puolestaan osallistutaan seuran joukkueella. Tarkempaa t

Comments


bottom of page