Tornion kulttuurisuunnistus on avattu

Tornion 400-juhlavuoden kunniaksi on avattu kaikille avoin kulttuurisuunnistus, joka kattaa kaikkiaan 21 kohdetta. Hyvälaatuinen kartta ja linkkien takaa aukeavat tietosivut antavat kuvan kaupungin historiasta. Kartan voi tulostaa tai ladata kuvatiedostona puhelimeen.


Kulttuurisuunnistus on Tornion maakuntamuseon, Alatornion Pirkkojen ja Tornion kaupungin yhteishanke ja lisätietoja löytyy mm. Tornionlaakson museon sivustolta ja seuran sivustolta Tornion omatoimirastit.


Kartta mukaan ja tutustumaan kaupungin kohteisiin!


Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki

Seuran kevätkokous su 20.6.2021 klo 16.00

Alatornion Pirkat ry:n sääntömääräinen kevätkokous pidetään Tornion Toimistohotellilla su 20.6.2021 klo 16.00 alkaen. Osoite on Puutarhakatu 5, käynti pitkäkadun puolelta. Kokouksessa käsitellään sään

copyright Alatornion Pirkat ry